08 oktoober 2020

Kuidas ma kõrvitsasalatit teginHakkasin üleeile kõrvitsasalatit tegema. Mirjam kasvatas sellel aastal nii tublisiti erinevaid aiasaaduseid ja minu rõõm on siis nendest midagi valmistada. Seda päris kõrvitsat tuli meil vaid kaks tükki. Üks oli augusti keskel juba küljes, aga selle võttis Mirjam kogemata ära, sest arvas, et need tuleb ka nagu suvikõrvitsad, pigem pisemana ära noppida. Jäi siis üks. Mis seal ikka.
Kes ei tea, kuidas kõrvitsasalatit tehakse, siis mina tegin nii:
Lõikasin kõrvitsa pooleks ning eemaldasin seemned ning pehme sisu. Seemned panin paberiga aknalauale kuivama, sest minu lapsed armastavad neid süüa. Poolikud puhastatud kõrvitsad lõikasin umbes 2cm paksusteks viiludeks. Kui viilu keskmisele osale oli veel pehmet sisu jäänud, eemaldasin selle noaga. Viiludelt eemaldasin koore, ning tükeldasin kõrvitsa kuubikuteks. Kuubikud kallasin üle veega ning lisasin äädika. Lasin järgmise hommikuni seista, sest nii tulevad kuubikud mõnusalt krõmpsud. Hommikul kallasin kõrvitsad koos vee ja äädikaga potti (ma algul hoidsin neid kausis) ning lisasin kaneelipulgad, nelgiterad ning suhkru. Keetsin kuubikuid keskmisel kuumusel umbes 45 minutit. Kui katsud kõrvitsatükke, saad aru kui nad on piisavalt pehmed. Enne purki panemist võtsin kaneelipulgad kõrvitsate seest välja ja pistsin kõrvitsakuubikud purki. Vaata, et igasse purki satuks vähemalt üks nelgitera. Paar supilusikatäit kõrvitsat jäi ka kohe maitsmiseks. Ei teagi, kas see on halb või hea, aga maitses nagu poest ostetud 😀.

PS! Kui oled kõrvitsa lahti lõiganud ja näed, et ta on siiski liiga roheline, ära muretse! Öö äädikavees teeb imesid!

Kogused olid umbes sellised:
3kg puhastatud, kooritud kõrvitsat
3l vett (vaatad, et kõrvitsad ilusasti vee sees oleksid)
12 sl äädikat (30%) Ära karda, ei tule äädikane!
800g suhkrut
20 nelgitera (nii, et igasse purki hiljem vähemalt 1 nelgitera satuks)
6 kaneelipulka

  

 

 

 

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

3h EMOs

 Olin eile poole kaheni loengus. Vahepeal panin kaamera kinni, et pesus käia, sest pidin kohe peale loengut juubelile kiirustama. Värvisin s...